foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Slovenský Klub Chovateľov Ridgebackov

Oficiálna stránka plemena Rhodesian Ridgeback na SlovenskuPredstavujeme najúspešnejšieho RR SKCHR za rok 2019

Ashley1


ASHLEY THE QUEEN OF KENTANI

dátum narodenia: 2.6.2018
otec: Maanhaar Primo-Creatus Fateful Benjamin
matka: Follow My Heart by Luanda

výška: 63cm
váha: 31kg

majiteľ/handler: Marie Gabrielová
chovateľ: Marie Gabrielová

chovná suka
plnochrupá, nožnicový zhryz
DBK: A/A, DLK: 0/0, LTV 0, OCD: 0/0
DM N/N (clear), JME N/N (clear)
Hemophilia: B X(N) / X(N)
D-locus: D/D (non carrier)
B-locus: B/B (non carrier)


Výstavné tituly: JCH. Chorvátska, Slovenska, Maďarska, Slovinska, Srbska, Čiech , Moldavska
Junior Grand šampión Moldavska a Junior Super Grand šampión Moldavska
BEST RR SKCHR 2019
Mladá suka roka SKCHR 2019
Klubový šampión SKCHR
Šampión šampiónov - absolútny víťaz v triede puppy

ROZHOVOR S MARII GABRIELOVOU,
MAJITEĽKOU NAJÚSPEŠNEJŠIEHO RR ZA ROK 2019

Ashley2Máte za sebou veľmi úspešnú výstavnú sezónu. Na koľkých výstavách ste sa v roku 2019 zúčastnili a podľa čoho ste si ich vyberali?
Rok 2019 bol pre nás naozaj veľmi úspešný. Zúčastnili sme sa asi 75 výstav v rôznych štátoch a čo výstava to krásne umiestnenia a aj zážitky. Ashley je veľmi šikovná, už ako šteniatko ju to bavilo a baví dodnes. Berie to ako hru, čo je myslím našou výhodou. Navštívili sme mestá - štáty, kde sme už predtým na výstave boli ,ale chceli sme to skúsiť aj inde, vlastne aj vďaka tomu sme sa pozreli do krásnych krajín. Pár súťaží sme spojili s dovolenkou, takže sme vyberali aj podľa toho.
Koľko z nich bolo v zahraničí a kde najďalej ste boli?
Väčšina výstav bola prevažne v zahraničí. Najďalej sme boli v Moldávii, kam som prvý krát išla bez manžela. Bola to čisto babská jazda na, ktorú ma pozvala moja veľmi dobrá kamarátka Markéta Nováková. Babská jazda bola super, máme nielen krásne zážitky z cesty, ale aj zo súťaže. Určite budem opakovať. Druhá najdlhšia cesta bolo San Maríno, kde sme prví krát v 15tich mesiacoch nastúpili do strednej triedy a v nie malej konkurencii  získali náš prvý CAC, CACIB , BOB a BIG 1.

Ashley3

Získali ste mnohé ocenenia a úspešne ste sa zúčastnili rôznych výstav po celej Európe. Aké tituly alebo výnimočné ocenenia ste získali v uplynulom roku a ktorý titul alebo umiestnenie si najviac ceníte?
Titulov sme získali pomerne dosť, ale jeden bol unikátny - Slovensky junior šampión. Ten sa nám podaril získať behom jedného predĺženého víkendu. No výnimočná a nezabudnuteľná súťaž bola VICTORY SHOW Šampión šampiónov v Bratislave, kde sme v triede šteniat získali absolútneho víťaza súťaže BISS PUPPY. Tiež pre nás veľa znamená aj naša klubová výstava SKCHR v Dunajskom Klátove, kde sa nám podarilo vybojovať počas víkendovej dvojdňovej súťaže 2 x CAC v dosť veľkej konkurencii krásnych sučiek od rozhodkýň Dawn Redman (AUS) a Susan Cameron-Codognotto (AUS), ktoré sú špecialistky na plemeno RR. Zároveň by som chcela poďakovať celému nášmu klubu a ľudom, ktorí sa podieľali na tejto súťaži, že bola skvelo pripravená. Ashley zažiarila aj na českej klubovke ČKRR, kde získala titul Junior BISS, taktiež od špecialistky na plemeno Gill Lawless (GB), a preto si týchto titulov veľmi vážim. Znamenajú pre mňa veľa .

Ashley nie je váš prvý pes. Vyberali ste si zámerne výstavne perspektívne šteniatko alebo to bola náhoda?
Ashley4Ashley nie je náš prvý pes, je to šteniatko z nášho prvého vrhu, z ktorého nebolo možné si vybrať, keďže to bola jediná sučka a tým pádom naša jediná možná voľba. Nebolo isté či u nás zostane. No ako rástla získavala si naše srdcia svojou povahou a oddanosťou. Napokon bolo jasné, že zostane doma. Bolo to naše najlepšie rozhodnutie.
Aké sú podľa vás jej prednosti?
Jednoznačne jej povaha. Je priateľská a pritom aj neskutočný obranca celej smečky ako aj rodiny, a to je ešte stále šteňa. Verím, že keď dospeje bude z nej inteligentná a temperamentná sučka.

Mnohí majitelia výstavných psov využívajú služby profesionálnych handlerov. Ako je to u vás? Prečo ste sa tak rozhodli a aké to má podľa vás výhody?
Ashley5Toto máme za sebou s predošlou sučkou, že sme využili služby handlerov. Handlovať nie je jednoduché, kto zažil vie. No povedala som si, že to chcem zvládnuť sama, tak som na sebe začala pracovať. Čo môže byť lepšie, než začať s psíkom, ktorého som si sama vychovala. Takže sme sa začali spoločne pripravovať na súťaže už od šteniatka. Našťastie mám pri sebe priateľov, ktorí ma učili, pomáhali mi a podporovali ma. V neposlednej rade aj môj manžel, ktorý je mi veľkou oporou. Výhodu handlovať si sama vidím hlavne v tom, že to Ashley  berie skôr ako zábavu, než ako nutnosť robiť to čo po nej chce niekto iný, ako keď to robí so mnou. Takže je veselá, baví ju to a keď sa nám podarí vyhrať, je to aj moje víťazstvo, že som pre to urobila všetko a dala do toho všetko, a o to viacej ma to teší. Je to naozaj krásny pocit vyhrať so svojím psíkom.

Ako sa pripravujete na výstavu?
Tak toto ja beriem veľmi vážne. Dôkladne sa pripravujem na každú výstavu, takmer vždy prehádžem celý šatník, skúšam si veci, čo mi k čomu sadne, no hotový blázinec. Nakoniec skontrolujem kufor, kde musím mať všetko, čo s Ashley na súťaž potrebujeme a po tomto všetkom som pripravená.

Aké máte plány do budúcnosti?
Rada by som dokončila tituly, ktoré máme rozrobené, prípadne sa pokúsili o iné. Tiež by som chcela skúsiť aj iné súťaže, napríklad coursing a veľmi by som sa chcela zúčastniť Cruft v Anglicku. Tak uvidíme čo nám rok 2020 prinesie.

Ashley6

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa ďalších úspechov!
Rozhovor pripravila: Jana Bagarová
Foto: archív M. Gabrielovej, Valerie Yurtaeva

Federation Cynologique InternationaleSlovenská Kynologická JednotaSlovenský Poľovnícky zväz

skchr elbreed

Prihlásenie

Akcie klubu

REPREZENTAČNÝ STÁNOK SKCHR
25.-27.11.2022
Miesto konania: INCHEBA Bratislava
počas konania výstavy WINTER DANUBE 2022

MIMORIADNA BONITÁCIA
26.11.2022 (sobota)
Miesto konania: INCHEBA Bratislava, hala D, po posudení RR

****************************
PLÁNOVANÉ AKCIE ROK 2023

ČLENSKÁ SCHÔDZA SKCHR
05.03.2023

XXIX. KLUBOVÁ VÝSTAVA SKCHR
20.5.2023 - (sobota)
Miesto konania: RANČ 13, Nemšová

BONITÁCIA SKCHR
21.5.2023 - (nedeľa)
Miesto konania: RANČ 13, Nemšová

KLUBOVÝ DEŇ SKCHR
21.5.2023 - (nedeľa)
Miesto konania: RANČ 13, Nemšová

XXVIII. ŠPECIÁLNA VÝSTAVA SKCHR
30.9.2023 alebo 14.10.2023

BONITÁCIA SKCHR
01.10.2023 alebo 15.10.2023

 

 

 

 

 

Čítanosť článkov
2083054

Práve tu je 270 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Naši sponzori

weber20

Hlavný sponzor ŠV SKCHR