foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Slovenský Klub Chovateľov Ridgebackov

Oficiálna stránka plemena Rhodesian Ridgeback na SlovenskuPredstavujeme najúspešnejšieho RR SKCHR za rok 2018

Jerry profilRIDGEBACK´S HIARI JOEY

dátum narodenia: 7.3.2016

otec: ICh. MultiCh. Shelridge Aussie Rebel
matka: Ch. KV Ridgeback´s Hiari CHANYA

výška: 68 cm

váha: 47 kg
majiteľ/handler: Simona Slaninová
chovateľ: Jozef Macho

plnochrupý, nožnicový zhryz

DBK 0/0, DLK A/A, LTV 0, L7,
SA neg., OCD neg.,

DM N/N, JME N/n, MH N/N,
Hemophilia B X(N)/Y, RR IVA neg.

EOAD high confidence clear
B - locus B/B
D - locus D/D.

výstavné tituly:
C.I.B,
JCH SK,
CH CZ, CH SK, CH PL, CH HU, CH CRO,
Klubový šampión SKCHR,
Klubový šampión ČKRR,
Grand CH SK,

Najlepší pes zo SK chovu KV SKCHR 2018,
Národný víťaz,

Klubový víťaz.

ROZHOVOR SO SIMONOU SLANINOVOU,
MAJITEĽKOU NAJÚSPEŠNEJŠIEHO RR ZA ROK 2018

Máte za sebou veľmi úspešnú výstavnú sezónu. Na koľkých výstavách ste sa v roku 2018 zúčastnili a podľa čoho ste si ich vyberali?
Áno, máme za sebou naozaj perfektnú sezónu, z čoho sa tešíme. Výstavy sme si vyberali podľa toho, čo sme mali z predošlej sezóny “rozbehané“. Hneď začiatkom roka v podstate v priebehu dvoch týždňov sme dokončili šampionáty Čiech, Slovenska a Poľska, čo bol pre nás naozaj veľký úspech. Výstav celkovo bolo okolo 35. Do Chorvátska sme vycestovali na dovolenku a zároveň sme ju zavŕšili 4-dňovou CACIB výstavou spolu s klubovou výstavou v Zadare, kde sa nám podarilo hneď 4krát získať CAC a tým aj titul šampión Chorvátska .

Koľko z nich bolo v zahraničí a kde najďalej ste boli?
Väčšina výstav bola v zahraničí. Najďalej bolo určite Holandsko (Amsterdam), kde sme sa zúčastnili svetovej výstavy, popri ktorej sa konala aj výstava Benelux Winner a Specialty RR. Jerryho som prihlásila všetky tri dni do silnej triedy šampiónov, kde sa počas prvých dvoch dní dostal do TOP 5 (Benelux Winner) a TOP 6 (Specialty RR) . Bol to skvelý zážitok, keď som sa s Jerrym, ja ako začiatočník, odrazu ocitla z 30 psov medzi 5 najlepšími :D

Jerry skokZískali ste niekoľko výnimočných ocenení a úspešne ste sa zúčastnili významných výstav. Aké tituly ste získali v uplynulom roku a ktorý titul alebo umiestnenie si najviac ceníte?
Ceníme si každý jeden titul, úspech, ale aj výstavu, kde sa neumiestnime. Vždy si výstavu užijeme a zabavíme sa. Každá skúsenosť nás posúva vpred, keďže sa obaja stále máme čo učiť. No najviac si určite cením, keď dostaneme pekný posudok od špecialistu na plemeno a keď sa nám podarí zvíťaziť, tak to už je len bonbónik na torte. Tento rok to bola určite KV v Krpáčove, ktorá bola v perfektnom prostredí, veľmi dobre organizovaná a kde sa nám podarilo získať titul Klubový víťaz a tiež naj pes zo slovenského chovu a nakoniec aj BOB od veľmi prísnej rozhodkyne E. Hammerschmidt z Rakúska. Takisto nás veľmi potešilo víťazstvo na národnej výstave v Olomouci, kde sme v naozaj ťažkej konkurencii získali titul Národný víťaz a nakoniec titul BOS od francúzskeho rozhodcu a chovateľa Ch. Jouanchicota. Titul najlepší pes a BOS sme taktiež získali aj na KV v Zadare, kde posudzoval R.M. Alcrudo a dostali sme krásny posudok vo výbornej atmosfére. Myslím, že tento rok bol pre nás naozaj úspešný.


Jerry poslusnostJerry je váš prvý pes? Vyberali ste si zámerne výstavne perspektívne šteniatko alebo to bola náhoda?
Jerry je môj prvý ridgeback. Jedného pekného dňa sme sa rozhodli spolu s manželom, že chceme psa, parťáka, ktorý rád behá, keďže ja som stále kdesi v pohybe a je vhodný ku koňom, ktoré máme doma. O výstave som v tej chvíli ani nerozmýšľala a dokonca som netušila, čo je to štandard a neštandard. Zavolali sme na inzerát, sadli do auta a išli pre šteniatko. Jerry bol posledný voľný psík. Od začiatku som mala pri práci s ním jasný cieľ, a to bola výchova a výcvik. Od šteniatka sme sa venovali poslušnosti, ktorá nás neskutočne bavila, a tak hneď v 7 mesiacoch vyhral súťaž poslušnosti (do 12 mesiacov) z 15 psíkov rôznych plemien. To nás namotivovalo a hneď vo veku 12 mesiacov zložil prvú skúšku poslušnosti BH-SK a v 18 mesiacoch medzinárodnú skúšku BH-VT. No a na výstavu nás poslala naša cvičiteľka. Keď sa nám na prvej podarilo získať BIS puppy, tak sme to skúsili aj na výstavách.

Jerry behAké sú podľa vás jeho prednosti?
Jeho prednosťou je určite jeho priateľská a nekonfliktná povaha, úžasný temperament a je s ním naozaj zábava. Jerryho baví akákoľvek aktivita, ktorú s ním robím. Či už je to vychádzka, poslušnosť alebo výstavy. On sa strašne snaží a pracuje na 110% :D len aby ma “potešil“.


Mnohí majitelia výstavných psov využívajú služby profesionálnych handlerov. Ako je to u vás? Prečo ste sa tak rozhodli a aké to má podľa vás výhody?
Práve preto, že výstavy berieme ako aktivitu, ktorú robíme spoločne si ho vystavujem sama. Myslím, že aj jemu aj mne to vyhovuje najviac. Samozrejme, ako na výcvik máme svoju cvičiteľku, ktorá nás viedla krok po kroku aj výstavný tréning a prípravu sme absolvovali pod dohľadom trénerky.


Ako sa pripravujete na výstavu?
Nepripravujeme sa nijako špeciálne. Pár dní pred výstavou si zopakujeme výstavný postoj a pohyb a keď je to potrebné okúpem ho. Jerry je počas celého roka vo výbornej kondícii, keďže je so mnou veľa vonku a v pohybe, takže s ním nemusím nejako špeciálne pracovať, aby bol vo forme.


Aké máte plány do budúcnosti?
Tento rok plánujeme účasť na Euro Dog Show vo Welse, čo sa výstav týka a na poli pracovnom sa chceme posunúť ďalej v stopovaní. Všetko ostatné ukáže čas :)

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa ďalších úspechov!

Rozhovor pripravila Jana Bagarová
Foto: archív Simony Slaninovej

Jerry Simona

Federation Cynologique InternationaleSlovenská Kynologická JednotaSlovenský Poľovnícky zväz

skchr elbreed

Prihlásenie

Akcie klubu

REPREZENTAČNÝ STÁNOK SKCHR
25.-27.11.2022
Miesto konania: INCHEBA Bratislava
počas konania výstavy WINTER DANUBE 2022

MIMORIADNA BONITÁCIA
26.11.2022 (sobota)
Miesto konania: INCHEBA Bratislava, hala D, po posudení RR

****************************
PLÁNOVANÉ AKCIE ROK 2023

ČLENSKÁ SCHÔDZA SKCHR
05.03.2023

XXIX. KLUBOVÁ VÝSTAVA SKCHR
20.5.2023 - (sobota)
Miesto konania: RANČ 13, Nemšová

BONITÁCIA SKCHR
21.5.2023 - (nedeľa)
Miesto konania: RANČ 13, Nemšová

KLUBOVÝ DEŇ SKCHR
21.5.2023 - (nedeľa)
Miesto konania: RANČ 13, Nemšová

XXVIII. ŠPECIÁLNA VÝSTAVA SKCHR
30.9.2023 alebo 14.10.2023

BONITÁCIA SKCHR
01.10.2023 alebo 15.10.2023

 

 

 

 

 

Čítanosť článkov
2083054

Práve tu je 253 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Naši sponzori

weber20

Hlavný sponzor ŠV SKCHR