foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Slovenský Klub Chovateľov Ridgebackov

Oficiálna stránka plemena Rhodesian Ridgeback na Slovensku

Novinky 2019

Stretnutie členov pri príležitosti 25 rokov od založenia klubu

25rokov19.10.2019 po ukončení XXV. Výročnej špeciálnej výstavy sa konalo slávnostné stretnutie členov SKCHR. Zišli sme sa v hojnom počte a takmer do posledného miesta sme obsadili slávnostne pripravenú reštauráciu. Programom tohto posedenia bolo zaspomínať si pri prezentácii 25-ročnej histórie klubu, odovzdať ocenenia navrhnutým členom klubu a potom si spoločne posedieť v priateľskej atmosfére pri občerstvení. Viac vám priblížia atmosféru príspevky od našich členov, ktoré sme dostali.

20191020 XXV JKV RR 0000
Dlhý a pre vystavovateľov náročný deň 19. október 2019 sa chýli k večeru a my sa schádzame v reštaurácii plní očakávaní. Otvorenie tradične pripadlo predsedovi a po ňom sme sledovali prezentáciu Jany Bagarovej z 25-ročnej histórie nášho klubu. Zaspomínali sme si na začiatky klubových akcií, na nadšencov, ktorí ho zakladali. Obrazové materiály poskytla pani Dana Müllerová, v súčasnosti najdlhšia členka, ktorá sprevádza dianie klubu takmer od jeho začiatku.

Hoci v úvode nášho stretnutia sa zdalo, že sú niektorí z nás ešte nesústredení, alebo myšlienkami vo výstavnom kruhu, možno i hladní, fotky a krátke video našich psíkov hneď každého zaujali. Hľadali sme niekoho blízkeho, známeho ... a podarilo sa. Nás veľmi potešila fotka nášho mladšieho syna s Adelaide z vôbec prvej Agility, ktorá bola niekoľko rokov ústrednou pozvánkou k tejto atraktívnej aktivite našich psíkov ale aj ich majiteľov. Tu vznikol i povestný slogan „čo nezvládne pes, urobí jeho majiteľ“. Úsmevy na perách nám vyvolali majitelia preskakujúci cez prekážky alebo preliezajúci tunelom a hlavne ich vytešené psíky, ktoré tieto prekážky len obehli = rozumej s radosťou ich ignorovali. Spoznali sme tam i o „trošku“ mladšie niektoré naše členky, či detské obrázky dnes už mladých dám.
Zjavne pozoruhodným pre dnešnú mladú generáciu členov boli začiatku Coursingu v značne amatérskom prevedení. Avšak nadšenie bolo obrovské. Nevadil ani prudký svah, z ktorého si musel každý majiteľ najskôr pritiahnuť návnadu, ... a potom tie športové výkony a šprinty našich RR-ov boli aspoň pre nás „pamätníkov“ úžasným zážitkom. Naviac sa mi vybavili spomienky, keď môj manžel držal mladého „nabudeného“ Bardyho, až ho neudržal, lebo pes sa vyvliekol z obojka = použil techniku „zacúvaj medzi nohy“ a letel za návnadou .... a manžel už ležal na tráve J ... a nebol sám...
No vskutku zabavili sme sa teda riadne.
Možno mi len dovoľte pár slov na vysvetlenie – najväčší problém pri „amatérskom“ coursingu vtedy bolo nájsť vhodný motor. Ak niekto (rozumej Martin Bagár, súčasný „farmár“) obetoval svoje auto – presnejšie povedané zhodil jedno koleso a na nápravu nasadil upravený disk, potom sa zábava mohla začať. Stačilo už len nechať naštartované auto.
Z týchto hravých začiatkov klubových akcií sme sa cez jednotlivé volebné obdobia dostali k súčasnosti a pripomenuli sme si okrajovo nevyhnutné zmeny, či už v zložení vedenia klubu alebo zmeny všetkých poriadkov – ktoré si členská základňa a život v kynológii vyžiadal.
Po skončení prezentácie nasledoval ďalší bod programu – prípitok na ďalších n-rokov úspešného fungovania nášho klubu, prednesený predsedom p. Handzušom.
Nasledovalo oceňovanie dlhoročných členov za prospešnú prácu či už v oblasti chovateľstva, výstavníctva a propagácie plemena. Rada by som touto cestou poďakovala vedeniu klubu za ocenenie, ktoré samozrejme patrí nám obom. Osobne sa mi veľmi páčilo hlavné ocenenie – zaujímavý šperk - ako inak RR - v metalickom prevedení. Ocenených bolo samozrejme viac.
Sladkým vyvrcholením celého večera bola úžasná torta, šťavnatá, chuťovo veľmi zaujímavá a štýlovo nadizajnovaná. Veľké poďakovanie patrí pani cukrárke a tak trošičku i nášmu predsedovi, keďže sa ujal ťažkej úlohy - jej krájaniu.
Chcela by som sa touto cestou ešte poďakovať členom vedenia za zorganizovanie tohto príjemného spomienkového večera. Som presvedčená o tom, že spomienky potrebujeme, aby sme vedeli napredovať a vyhnúť sa zbytočným chybám. Prajem preto celému vedeniu veľa dobrých nápadov, energie a zdravého sebavedomia do ďalších dní.

Jana Hladká + 1 J


Bol to predlhý výstavný deň.
Všetci sme boli unavení čakaním i napínavým rozhodovaním...... zakončené príjemným vyhodnocovaním klubových súťaží.
O to príjemnejšie bolo pre nás všetkých, ktorí sme prijali pozvanie na Klubové Stretnutie v priestoroch reštaurácie JK Czajlik, posedenie s RR priateľmi a známymi.
Okrem pohostenia a občerstvenia si vedenie klubu SKCHR pre nás pripravilo prezentáciu o histórii klubu, v ktorej sme si oprášili informácie zo starých čias, rozjatrili spomienky na klub, rozžiarili sa nám oči pri pohľade na fotografie a videoprojekciu stvárňujúce pekné chvíle strávené s priateľmi, zasmiali sa na spomienkach a zážitkoch  samovytvorených, alebo sprostredkovaných. Za to všetko úprimne ďakujeme tímu p.Janky Bagarovej a ostatným verným členom, ktorí prispeli svojimi fotkami na videoprojekciu.
/Po minulosti prišla na rad súčasnosť./
Ďalšou významnou udalosťou bolo oceňovanie dlhoročných členov SKCHR, kedy p. Ján Handzuš /predseda SKCHR/, s príjemným slovným komentárom členky SRK Alexandry Pádivej,  porozdával vecné dary a poďakovania členom klubu za dlhoročnú spoluprácu a prínos v chovateľskej oblasti a prezentácii SKCHR.
Vyvrcholením  posedenia, ktoré ocenili HLAVNE naši najmladší - deti členov, bolo bez pochýb rozrezanie prenádhernej torty s klubovým emblémom a znakom XXV. SKCHR, pripomenutím, že toto všetko sa udialo pretože SKCHR existuje už 25 rokov. To je nie málo a dosť s porovnaním so zahraničnými klubmi RR. A myslím si, osobne, že máme materiál i slušnú prezentáciu ku zviditeľneniu sa v EU.
Všetkým nám bolo potešením sa spolu stretnúť, zaspomínať a vymeniť si poznatky, a za to všetko ďakujeme všetkým zúčastneným, lebo Vy ste celkom, ktorý to všetko tvorí a podieľa sa na existencii nášho SKCHR.
Úprimná vďaka a tešíme sa na ďaľšiu schôdzu, alebo seminár.

Viera Papánková

20191021 skchr klubovka2019 18420191021 skchr klubovka2019 18520191021 skchr klubovka2019 190
brošňa RR 1 brošňa RR

20191021 skchr klubovka2019 18320191021 skchr klubovka2019 18620191021 skchr klubovka2019 18820191021 skchr klubovka2019 19120191021 skchr klubovka2019 189

Federation Cynologique InternationaleSlovenská Kynologická JednotaSlovenský Poľovnícky zväz

skchr elbreed

Prihlásenie

Akcie klubu 2024

PLÁNOVANÉ AKCIE ROK 2024

24.05.2024 (piatok)
PREDNÁŠKA - MVDr. IVAN PAŠEK
Miesto konania: Kaštiel MOJMÍROVCE (okr. Nitra)

25.05.2024 (sobota)
XXIX. ŠPECIÁLNA VÝSTAVA SKCHR
Rozhodca: Gary Denver (D) - NYANGOMA kennel
Miesto konania: Kaštiel MOJMÍROVCE (okr. Nitra)

26.05.2024 (nedeľa)
BONITÁCIA SKCHR
Miesto konania a čas: Kaštiel MOJMÍROVCE (okr. Nitra), 10:00 hod

09.06.2024 (nedeľa)
MIMORIADNA KONFERENCIA SKCHR
Miesto konania a čas: MsKS v Šamoríne 17:00 hod

 19.10.2024 (sobota)
JUBILEJNÁ XXX. KLUBOVÁ VÝSTAVA SKCHR
Rozh: Liz Storey (GB) - kennel Kiromol a Heidi Parsons (GB) - kennel Priorpark
Miesto konania: Chorvátsky Grob - Hotel Agatka

20.10.2024 (nedeľa)
VÝROČNÁ XXX. ŠPECIÁLNA VÝSTAVA SKCHR
Rozh: Liz Storey (GB) - kennel Kiromol a Heidi Parsons (GB) - kennel Priorpark
Miesto konania: Chorvátsky Grob - Hotel Agatka

10.2024 ev. 11.2024
BONITÁCIA SKCHR

Čítanosť článkov
2465891

Práve tu je 265 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Naši sponzori

Hlavný sponzor

XXIX. ŠV SKCHR 2024

logo royalcanin 2016