foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Slovenský Klub Chovateľov Ridgebackov

Oficiálna stránka plemena Rhodesian Ridgeback na SlovenskuNovinky 2016

Motivácia skúsiť AGILITY

Agility ilustr JB
Súčasné teploty vonku výrazne prajú nielen vychádzkam, ale tiež všetkým outdoorovým aktivitám so psom. Je naozaj jednoduché začať doma na záhrade s podomácky vyrobenými agility prekážkami, s coursingovou dráhou je to možno náročnejšie. Ale v partii ľudí, čo to so svojim psom skúšajú tiež a majú už aj nejaké skúsenosti, je veselšie (ľuďom i psom). Nenechajte sa odradiť, agility nie je cvičák – je tu veľká šanca, že ridgebacka bude táto činnosť baviť.

Spriaznencov je jednoduché nájsť v kynologických kluboch a organizáciách, ktoré sa špeciálne venujú agility alebo psím dostihom, je ich na Slovensku skutočne veľa, len možno o nich neviete. Kluby organizujú nielen preteky, ale najmä tréningy (aj pre začiatočníkov).

V poslednej dobe členovia nášho klubu SKCHR a tiež psy z ich odchovov dosahujú úspechy v súťažiach coursingu a agility, čo je jasným príkladom toho, že ridgeback nie je len „gaučové plemeno“, ale pokojne sa postaví na štartovnú dráhu vedľa chrtov alebo borderských kólií.

Nedávno sme informovali o úspechu Rebela na coursingových pretekoch. Na agility medzinárodných pretekoch Kaskády Cup v dňoch 21. a 22. mája 2016 zažiaril ako jediný RR na dráhe pes zo slovenského chovu Dibaya Brownie Wylie. Wylie sa pod vedením svojej maďarskej majiteľky umiestnil na 3. mieste v súťaži Open Agility and Jumping Large a na 4. mieste v rámci súťaže Open runs, the Grand Prix (výsledky). Blahoželáme maďarskej výprave i chovateľke Ľudmile Zelinkovej.

Agility LulkaDibaya Brownie Wylie 3.miesto (za fotografiu ďakujeme Lulke Zelinkovej, CHS DIBAYA, v ktorej sa Wylie narodil) 

Agility preteky Kaskády Cup neďaleko Galanty poriadal klub organizovaný v Asociácii slovenských klubov agility ASKA, ktorá pôsobí pod záštitou SKJ a FCI. Jednotlivé kluby na svojich weboch informujú o pripravovaných tréningoch a tiež o pretekoch, ktoré často organizujú aj pre začiatočníkov alebo nadšencov bez agility licencie.

Budeme sa tešiť, ak v zozname agility klubov nájdete nejaký blízko svojho bydliska a vyberiete sa so svojím RR na tréning alebo možno len tak na „kukandu“ povzbudiť ostatných a vziať si motiváciu.

 

Copyright ©: Mária Kováčová a Lulka Zelinková, jún 2016
Ilustračné foto hore: Jana Bagarová

Federation Cynologique InternationaleSlovenská Kynologická JednotaSlovenský Poľovnícky zväz

Prihlásenie

Akcie klubu

14.03.2020
Členská schôdza SKCHR – Trnava

18.04.2020
Seminár pre chovateľov

23.05.2020
Klubová výstava SKCHR
posudzovateľ: I. Klápová (CZ)

13.06.2020
Bonitácia – Nitra
pre aktuálnu situáciu zrušené

1.-2.08.2020
Víkend s RR

17.10.2020
Špeciálna výstava SKCHR

07.11.2020
Bonitácia

14.11.2020
Konferencia SKCHR

Čítanosť článkov
1515917

Práve tu je 67 návštevníkov a 2 členovia on-line

  • 378
  • 798

Naši sponzori

logo weber
luanda ridgeback
logo bondi design webs4breeders com
beibira